7. Mateřská škola, Plzeň

Kralovická 35, příspěvková organizace

Naše motto: Chceme ti, malý človíčku,
najít k všemu cestičku.

O naší škole

Naši mateřskou školu najdete na Severním předměstí, v části sídliště Košutka, uprostřed panelové zástavby, mezi nákupními středisky Peny Market a Aklbert . Je to škola panelového typu, jejíž provoz byl zahájen 1.3.1984. Od roku 2002 má škola právní subjektivitu.

Celé zařízení sestává ze čtyř dvoupodlažních a jednoho jednopodlažního pavilonu. Všechny budovy jsou propojeny zasklenými, nevytápěnými chodbami. Od roku 2002 byl jeden pavilon převeden výpůjčkou do užívání Diakonii Plzeň.

Ve třech dvoupodlažních pavilonech je celkem šest tříd, věkově heterogenních. Každá třída má k dispozici jedno podlaží, kde se nachází třída, herna, ložnice, WC, umývárna, šatna. Všechny místnosti jsou světlé, dostatečně velké, členěné tak, aby byly podnětné a vyhovovaly potřebám dětí.Třída slouží vždy i jako jídelna . Jídlo se vaří ve školní jídelně a je dováženo spojovacími chodbami do přípravných kuchyněk. Ty jsou u každé třídy. Zde je jídlo porcováno a připraveno dětem.  Ve třídách jsou zbudovány různé koutky ke hrám a dalším činnostem dětí. Nábytek je postupně vyměňován za nový, sestaven tak, aby děti měly volný přístup k hračkám a pomůckám.

Součástí MŠ je hospodářský pavilon, kde je umístěna kuchyně, prádelna, sušárna, sklady a kanceláře.

Na pozemku školy je dostatečně velká a členitá zahrada. Máme nově vybudované hřiště, labyrint a  umělý kopec. Zahrada je oplocena, upravena, vybavena dětskými prvky ze dřeva i kovu. Je zde méně stinných míst a zákoutí, proto jsou na pískovištích před každým pavilonem zbudovány pergoly.

Zahradu využíváme během celého roku ke hře, pohybovým aktivitám , relaxaci i odpočinku. V blízkosti školy je les a oblast Boleveckých rybníků. Proto též pobyt venku směřujeme hodně do přírody, kde poznáváme její krásu, provozujeme turistiku a sport.

Snadná je dostupnost i MHD.

Od 1.9.2009 je součástí MŠ i odloučené pracoviště Žlutická 2. V současné době jsou v provozu na odloučeném pracovišti již čtyři třídy. Odloučené pracoviště se nachází v pavilonech bývalé mateřské školy a jeho prostorové řešení a vybavení je stejné jako v ostatních třídách MŠ. Jídlo se vaří ve školní jídelně a dováží se na odloučené pracoviště 2x  denně. Dovoz jídel zajiš´tuje smluvní firma.                                                                                                                                       

 

Aktuality

Zápis do MŠ pro školní rok 2019/2020

 Informace k zápisu do mateřské školy najdete od 25. 3. 2019 na www.mszapis.plzen.eu Pro zápisy do mateřských škol bude tradičně využita aplikace „Elektronické podpory… více...

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří.... informace zde více...

Provoz MŠ o jarních prázdninách!!!

 Omezení provozu  MŠ o jarních prázdninách ve dnech 25.2.  -  1.3.2019Provoz o jarních prázdninách bude probíhat pouze na Kralovické  v pavilonu… více...

Archiv novinek

Naše třídy

Třída Berušky Třída Draci Třída Ferdové Třída Kuřátka Třída Medvědi Třída Koťata Třída Myšky Třída Sluníčka Třída Štěňata Třída Žabky
2019 © 7. MŠ Plzeň | design by SITMP